تواصل معنا

قنوات تركية

TRT 1 – تى آر تى 1

منشور

فى

0
0

مشاهدة قناة TRT 1 بث مباشر – TRT 1 canlı akışı izle – Watch TRT 1 live stream

TRT 1، والقناة التلفزيونية الأولى في تركيا، التي بث اختبار على 31 يناير 1968، وبدأ البث الوطنية الكاملة في ديسمبر 1971. وكانت القناة الوحيدة في تركيا حتى 15 سبتمبر 1986، عندما بدأ بث TRT اختبار لمدة 2. كانال. كما أنه متاح في اذربيجان عبر البث الأرضي.

مهمة TRT 1 هو تعزيز حياة الناس في تركيا من خلال برامج للتوعية والتعليم والترفيه، في كل واحدة، كما مسعى نافع. TRT 1، كمذيعة العامة، تستهدف مجموعة متنوعة من الجماهير من بينها عائلة له الأولوية، تليها الجمهور العام مع مجموعة من السمات المتنوعة بما في ذلك السن والمهنة والتعليم والمكانة. TRT-1 أهداف في البث إلى تعزيز شعور الناس من الوحدة الوطنية والسلامة فضلا عن توفير الأخبار والموسيقى بالنسبة لهم. يوم 19 مايو 2012 من قبل تغيير شعار والأدوية، لديه شكل صورة 16:9.

 

اضغط على الصورة لتشغيل القناة

TRT1


TRT 1, Türkiye’de ilk televizyon kanalı 31 Ocak 1968 tarihinde kendi testi yayınlar başladı, Aralık 1971 yılında tam ulusal yayınları başladı. Bu TRT 2 test yayınlar başladı 15 Eylül 1986 yılına kadar Türkiye’nin tek kanal oldu. Kanal. Karasal yayın aracılığıyla Azerbaycan’da da mevcuttur.

TRT 1 misyonu sağlıklı bir çaba olarak, hepsi bir arada, eğitmek, bilgilendirmek ve eğlendirmek programları ile Türkiye’de insan hayatını artırmaktır. TRT 1, bir kamu yayıncısı olarak, aile yaş, meslek, eğitim ve durum dahil olmak üzere çeşitli özellikleri bir dizi ile genel bir halk takip önceliği vardır aralarında çeşitli hedef kitlelerin hedeflemektedir. TRT-1 insanların milli birlik ve bütünlük duygusu hem de onlar için haber ve müzik sağlayan güçlendirmek için yayın olarak amaçlar.Logo ve jenerik değiştirerek 19 Mayıs 2012 tarihinde üzerinde, 16:9 görüntü formatı vardır.

 

 

TRT 1, the first television channel in Turkey, started their test transmissions on January 31, 1968, and commenced full national broadcasts in December 1971. It was the only channel in Turkey until September 15, 1986, when TRT started test transmissions for 2. Kanal. It is also available in Azerbaijan via terrestrial broadcasting.

The mission of TRT 1 is to enhance people’s lives in Turkey through programs that inform, educate and entertain, all in one, as a wholesome endeavor. TRT 1, as a public broadcaster, targets a variety of audiences among which family has the priority, followed by a general public with a set of diverse attributes including age, occupation, education and status. TRT-1 aims in broadcasting to reinforce people’s sense of national unity and integrity as well as providing news and music for them. On 19 May 2012 by changing the logo and generics, has a 16:9 image format.

 

Türkiye Radyo ve Televizyonu 1. Kanalı olan TRT 1 ülke genelinde yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı olma özelliğine sahiptir. 1968 yılında yayın hayatına başlayan TRT 1 izleyici kitlesi en yüksek televizyon kanalıdır. Uzun yıllar izlenen ve birbirinden başarılı çalışmalara imza atan TRT 1, Ankara merkezli bir yayın kuruluşudur. İzmir ve İstanbul stüdyoları da bulunan televizyon kanalı, birbirinden farklı film ve dizileri ile büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Yıllardır güvenle izlenen aile televizyonu olarak bilinir. Çocuklarınızın da takip edebileceği TRT Çocuk, kanalın kardeş kuruluşlarından biridir. TRT 1 izleyicisi ile buluşturulan kaliteli ve anlaşılır diziler, son zamanlarda en fazla izlenen programları haline geldi. TRT 1 izleyebileceğiniz en kaliteli ve güvenilir yayın akışını gerçekleştirmektedir. TRT Müzik, TRT Spor, TRT Avaz, TRT Belgesel kardeş yayın kuruluşlarından bazılarıdır. Türkiye’nin yanı sıra Orta Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika yayınları da bulunmaktadır. TRT 1 canlı izleyebileceğiniz gibi, TRT 1 HD izleyebileceğiniz internet adresinden de dilediğiniz zaman yayın akışına ulaşabilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız dizi ve filmlerin tekrarlarına da ulaşabilirsiniz. En beğenilen TRT 1 programlarının başında ise, Seksenler, Bir Yusuf Masalı, İyi Fikir, Kızılelma geliyor. Bu ve benzeri birçok program, dizi ve filmin ilgi ile izlendiği TRT 1, uzun yıllar kaliteli yayın anlayışı ile hizmet vermeye devam etmiştir.

  

 TRT 1 HD First HD Turkish national television station. TRT 1 HD broadcasts 24 hours, it broadcasts a short startup at 5:58 AM. On this start-up, first the TRT ident is shown, followed by the programme list for the day, and Turkish National Anthem. TRT 1 HD broadcasts in a large spectrum of programs ranging from news, music, entertainment, drama, sports to education and arts along with commercial breaks.

 

الموقع الرسمى للقناة

http://www.trt1.com.tr/

0
0
أكمل القراءة
أعلان
تعليقات

قنوات تركية

TRT World – تى ار تى ورلد

منشور

فى

بواسطة

0
0

مشاهدة قناة تى ار تى ورلد بث مباشر – TRT World canlı akışı izle – Watch TRT World live stream

(المزيد…)

0
0
أكمل القراءة
Translate Page
ArabicEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanishTurkish
الأشتراك فى RSS
معلومة 10

دردشة

زيارات

الأكثر رواجاً

موقع أخبار متجددة فى مصر, اخبارى ترفيهى متجدد يومياً اخبار الفن ، رياضة ، سياسة ، راديو وتلفزيون بث مباشر وبث لأهم القنوات العربية والأجنبية وأهم المباريات ..


All TV channels are third party links available free on the internet and we do not stream, Broadcast or host any of the channels. For any information contact us: [email protected]


Free counters!

kolalbalad.com © 2018

إلى الأعلى